Mieszkanie na wynajem ? Najważniejsza lokalizacja !

Inwestując w mieszkania na wynajmem trzeba pamiętać o potrzebach osób wynajmujących mieszkanie. Kluczowym aspektem jest lokalizacja. To w dużej mierze nią się kierują przyszli lokatorzy. Wielkość mieszkania, liczba pokoi i stan techniczny tez są ważne, ale często najemcy zdecydują się na mniejsze mieszkanie, jeśli będą mieli zapewniony dobry dojazd do pracy.

Jaka lokalizacja jest ważna dla osób pracujących?

Bliska odległość przystanków i wjazdów na trasy szybkiego ruchu jest zasadniczym elementem dobrej lokalizacji mieszkania na wynajem. Nikt nie lubi spędzać dużo czasu w podróży. Szybki dostęp do pracy, bez konieczności stania w korkach lub kilku przesiadek będzie atrakcyjny dla najemcy. Mała odległość do sklepów spożywczych też jest ważna . Ponad to warto zwrócić uwagę czy w okolicy znajdują się przychodnie, dentyści, fryzjerzy.

 

Co jest ważne dla studentów?

Studenci są bardzo ważni w branży wynajmu mieszkań. Co roku tysiące młodych ludzi opuszcza rodzinny dom, by zdobywać wiedzę. Studenci wybierają lokalizację, która jest w pobliżu:

  • uczelni, szkół wyższych, politechnik
  • bibliotek
  • miejsc kultury (muzea, teatry, kina)
  • miejsc rozrywki (kluby, puby)

Dla studentów ważna również jest cena mieszkania. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w większe mieszkanie, które można wynająć na pokoje grupie studentów. Zysk właściciela będzie taki sam, a cena będzie atrakcyjna dla wynajmującego. Dla studentów bliskość przychodni i innych usługodawców schodzi na drugi plan, gdyż często korzystają z nich gdy wracają do rodzinnych stron.

Urodzona na północy kraju. Określa się jako naturalna przywódczyni. W swojej pracy skupia się nad zarządzaniem zespołem copywriterów. Po pracy czyta książki z dziedziny marketingu i sprzedaży.

Related Posts

dziecko gotuje

Zakup krzesełka do karmienia dzieci — poradnik dla rodziców

Wszyscy rodzice chcą dla swojego dziecka tego, co najlepsze. Karmienie dziecka pomaga w procesie wychowywania i daje szansę na relaks i cieszenie się byciem rodzicem. Powinieneś wybrać…

Czy warto inwestować w nieruchomość?

Obecne oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowy oferowanych przez banki jest bardzo mało kuszące. Masz kapitał i chciałbyś go pomnożyć? Warto pomyśleć o inwestycji w nieruchomości. Jest to jedna…

This Post Has 2 Comments

  1. Nie wynajmuję studentom, bardzo niszczą mieszkania. Moje wynajmuję małżeństwu i jestem z tego bardzo zadowolony, nie mam z nimi żadnych problemów.

  2. Kupiłem mieszkanie pod wynajem dla studentów. Długo mi zajęło jego kupno, chciałem aby było zlokalizowane jak najbliżej uczelni.

Comments are closed.