Czy warto inwestować w nieruchomość?

Obecne oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowy oferowanych przez banki jest bardzo mało kuszące. Masz kapitał i chciałbyś go pomnożyć? Warto pomyśleć o inwestycji w nieruchomości. Jest to jedna z bezpieczniejszych form zaangażowania oszczędności, tuż obok inwestycji w złoto.

Mieszkanie na wynajem

Wynajem mieszkań to spory element rynku nieruchomości. Studenci, pracownicy czy młode małżeństwa często decydują się na wynajem ze względu na cenę i lokalizację. Są to czynniki, które trzeba wziąć pod uwagę szukając mieszkania pod ten typ inwestycji. Plusem zakupu mieszkania pod wynajmem jest co miesięczny przypływ gotówki. Wartość mieszkania może z każdym rokiem wzrastać, zwłaszcza w dużych miastach jak Kraków czy Wrocław. Minusem jest to, że będziemy odpowiedzialni za usterki i odświeżenie mieszkania przed zmianą lokatorów. Mieszkania to nie jedyne nieruchomości, które warto wynajmować. Popularne są garaże , miejsca parkingowe oraz lokale biurowe.

 

Kup taniej, sprzedaj drożej

Można trafić na mieszkania i domy do remontu w bardzo atrakcyjnych cenach. Warto rozeznać się w kosztach usług odnowienia mieszkania. Najbardziej kosztowne są remonty kuchni i łazienki. Jednak zainwestowanie w dom o niskim standardzie może się opłacić. W zależności ile środków pochłonie modernizacja, można nawet podwoić zainwestowaną kwotę. Chętnych na gotowe i odnowione wnętrza jest sporo. Są to te osoby, które już w tym momencie chciałyby wprowadzić się do nowego domu i nie czekać na ukończenie prac remontowych. Minusem tego rozwiązania jest potrzebny czas do modernizacji nieruchomości, który może wynosić kilka miesięcy. Inwestowanie w domy do remontu poleca się także osobom, które znają koszty i nie dadzą się oszukać ekipie wykonawczej.

 

Ile kapitału jest potrzebne 

Do inwestycji w nieruchomości wcale nie trzeba mieć odłożonych setek tysięcy złotych. Można wspomóc się kredytem hipotecznym, tę metodę wykorzystują nawet wielkie firmy. Jeśli nie chcesz się zadłużać podczas inwestycji warto skorzystać z usług firm, które zbierają kapitał od wielu osób, nawet od 10 tysięcy złotych i za nas inwestują w nieruchomości. Oczywiście zarabiamy odpowiedni procent od naszego wkładu.

Urodzona na północy kraju. Określa się jako naturalna przywódczyni. W swojej pracy skupia się nad zarządzaniem zespołem copywriterów. Po pracy czyta książki z dziedziny marketingu i sprzedaży.

Related Posts

dziecko gotuje

Zakup krzesełka do karmienia dzieci — poradnik dla rodziców

Wszyscy rodzice chcą dla swojego dziecka tego, co najlepsze. Karmienie dziecka pomaga w procesie wychowywania i daje szansę na relaks i cieszenie się byciem rodzicem. Powinieneś wybrać…

Mieszkanie na wynajem ? Najważniejsza lokalizacja !

Inwestując w mieszkania na wynajmem trzeba pamiętać o potrzebach osób wynajmujących mieszkanie. Kluczowym aspektem jest lokalizacja. To w dużej mierze nią się kierują przyszli lokatorzy. Wielkość mieszkania,…

This Post Has 2 Comments

  1. Mam dwa mieszkania na wynajem, uważam je za dobrą inwestycję. Trzeba pamiętać tylko, że za wynajmowane mieszkanie trzeba odprowadzić podatek.

  2. Inwestuję w ziemię, kupuję działki rolne, pola z możliwością przekształcenia na budowlane. Później je przekształcam.

Comments are closed.