Czy biurko z regulacją wysokości jest dobre dla zdrowia?

Obecnie zdecydowana większość osób w swojej pracy niestety ma siedzący tryb pracy. Zazwyczaj wykonywana praca biurowa sprowadza się na wykonywaniu przez 8 godzin dziennie danych czynności, siedząc przy biurku. W związku z tym, naprawdę bardzo ważne jest to aby miejsce pracy było odpowiednio przygotowane do danego pracownika, a konkretnie do jego cech fizycznych. Dobrym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o biurko, będzie biurko z regulacją wysokości, dzięki któremu praca będzie zdecydowanie bardziej komfortowa, a przede wszystkim również zdrowsza. Jeżeli pracownik będzie miał komfortowe warunki pracy, to wówczas przełoży się to na jego efektywność.

 

Regulowane biurko – co powinniśmy o nim wiedzieć?

Regulowane biurko koniecznie trzeba dostosować do wzrostu danego pracownika, dzięki czemu będzie on mógł komfortowo siedzieć przy swoim komputerze. Jak pokazują przeprowadzone badania, korzystanie z regulowanych biurek ma bardzo dobry wpływ na zdrowie, może znacznie podnieść efektywność wykonywanych przez niego obowiązków. Zlecane jest, aby pracownik przynajmniej przez dwie godziny dziennie pracował na stojąco, dzięki czemu może spalić aż 300 kalorii. Oczywistym jest, że jeżeli siedzi się cały czas, to nie spala się ich. W związku z tym, jeżeli stoimy przez co najmniej dwie godziny dziennie, to w ciągu tygodnia możemy spalić nawet 1000 kalorii. Jak wynika z przeprowadzonych badań, im więcej siedzimy, tym zwiększa się ryzyko zachorowania, szczególnie na choroby układu krążenia. Na rynku dostępne są obecnie ruchome biurka, dzięki czemu bez problemu możemy zmienić pozycję siedzącą na stojącą, dzięki czemu zmniejsza się poziom cukru po spożytym posiłku.

 

Jakie zalety ma biurko z regulacją wysokości?

Trzeba zwrócić uwagę na to, że biurko z regulowaną wysokością ma naprawdę bardzo dużo zalet. Bez najmniejszych wątpliwości, doskonale sprawdzi nie ono dla osób, dla których podczas pracy bardzo ważna jest wygoda , ale nie tylko. Obecnie takie właśnie biurka cieszą się naprawdę bardzo dużym zainteresowaniem. Do ich największej zalety, zaliczamy oczywiście możliwość dopasowania wysokości blatu do indywidualnych potrzeb. Dzięki tej właśnie funkcji, bez najmniejszego problemu, mamy możliwość dopasowania biurka do naszego wzroku, w związku z czym mamy możliwość siedzenia wygodnie, nie obciążając kręgosłupa. Oczywiście biurko z regulacją wysokości, doskonale sprawdzi nie tylko do pracy na siedząco, ale również będzie się sprawdzało przy pracy na stojąco. Ogromnym atutem jest tutaj również bardzo duża przestrzec pod biurkiem, dzięki czemu będziemy ułożyć nogi wygodnie.

 

Czym się kierować, jeżeli wybieramy biurko regulowane?

Jeżeli podejmiemy decyzję, że chcemy kupić biurko regulowane, to musimy wziąć pod uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim powinniśmy zdecydować się na taki model, który całkowicie będzie odpowiadał naszym potrzebom. Obecnie wybór takich biurek jest naprawdę bardzo duży, dlatego na początku powinniśmy ustalić, jakie właściwie biurko jest nam potrzebne.

Urodzona na północy kraju. Określa się jako naturalna przywódczyni. W swojej pracy skupia się nad zarządzaniem zespołem copywriterów. Po pracy czyta książki z dziedziny marketingu i sprzedaży.

Related Posts

Jak urządzić mieszkanie za niewielkie pieniądze?

Urządzanie mieszkania zawsze wiąże się z pewnych określonych wydatkiem. Przy planowaniu aranżacji całego wnętrza, warto zwrócić uwagę, czego konkretnie te zmiany mają dotyczyć i na tej podstawie…

This Post Has 2 Comments

  1. Zamierzam kupić takie biurka moim dzieciom, bardzo ważnym aspektem jest dla mnie to, że można dostosować wysokość biurka do wzrostu dziecka.

  2. Praca na stojąco jest o wiele zdrowsza, nie tylko się ruszamy, zmieniamy pozycję ciała ale i spalamy kalorie, dlatego nie zbędę do takiej pracy biurowej jest podnoszone biurko.

Comments are closed.